A A A

Google chce ograniczyć dostęp do motywów przeglądarki Chrome

24 stycznia 2020, 14:35
Specjalny filtr ma uniemożliwić dzieciom instalację dodatków stanowiących dla nich zagrożenie, np. nawiązujących do sfery seksualności.
Google chce ograniczyć dostęp do motywów przeglądarki Chrome

Przeglądarka Chrome umożliwia stworzenie specjalnego konta dla dziecka, które pozwala rodzicom monitorowanie jego aktywność w internecie. Firma Google postanowiła jednak pójść krok dalej i wprowadzić ograniczenie wykorzystywania  motywów i rozszerzeń, które stanowią zagrożenie dla młodocianych użytkowników. Mają być one oznaczane etykietą „Mature". Dodatków z takim „stemplem" nie będzie można zainstalować ani uruchomić podczas pracy na koncie dziecka. Co ciekawe, restrykcje mają częściowo dotyczyć również... kont studenckich.

Głównym celem giganta jest przede wszystkim ograniczenie treści nawiązujących do seksualności. Firma nie zdecydowała się całkowicie zablokować miniatur wyświetlanych w Chrome Web Store, niewykluczone jednak, że zmieni się to w momencie oficjalnego ogłoszenia wprowadzanych zmian przez Google'a.

fot. Chrome


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto