A A A

Google chce ułatwić przejście z iOS-a na Androida

28 lipca 2021, 13:00
Firma pracuje nad aplikacją przyspieszającą cały proces.
Google chce ułatwić przejście z iOS-a na Androida

W drugą stronę

Jedną z większych zalet systemu iOS jest prostota przenoszenia danych z poprzedniego telefonu – zarówno iPhone’a jak i urządzenia działającego pod kontrolą Androida. W przypadku systemu Google’a migracja była do tej pory wygodna jedynie przy założeniu, że poprzedni telefon też miał zainstalowanego Androida. Osoby chcące rozstać się ze sprzętem Apple’a były z kolei zmuszone do czasochłonnego przenoszenia danych poprzez chmurę. Wkrótce sytuacja ma się jednak zmienić.

 

Jednym kliknięciem

Google pracuje obecnie nad aplikacją Switch to Android. Program ułatwiający kopiowanie danych z iPhone’a za pośrednictwem sieci Wi-Fi pojawi się w AppStore już wkrótce. Aplikacja nie tylko przeniesie nasze pliki, ale automatycznie zainstaluje te same aplikacje, z których korzystaliśmy do tej pory. Najpierw pobierze z iPhone’a ich listę, a następnie wyszuka w Google Play ich odpowiedniki i zleci ich instalację.

Google jeszcze nie potwierdził oficjalnie, że pracuje nad taką aplikacją, stąd nie wiadomo dokładnie, kiedy trafi ona do użytkowników. Jej powstanie potwierdzają jednak dzienniki aktualizacji znanego z Androida narzędzia Data Restore Tool, gdzie zawarto już wzmianki o zgodności z oficjalną aplikacją Google’a na iOS-a.

fot. Google


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualnościXiaomi pokazuje trzy „jedenastki"
17 września 2021
Chiński koncern wprowadza do sprzedaży smartfony Xiaomi 11T, Xiaomi 11T Pro oraz odświeżoną wersję Xiaomi 11 Lite 5G NE.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto