A A A

Google chce zaimplementować hologramy w wideorozmowach

19 maja 2021, 15:00
Czy Project Starline będzie dobrym lekiem na samotność podczas izolacji?
Google chce zaimplementować hologramy w wideorozmowach

Ciocia jak żywa

Google zaprezentował podczas konferencji I/O interesujący pomysł na zwiększenie realizmu wideorozmów. Projekt Starline zastępuje płaski ekran specjalną skrzynką przypominającą kiosk, zdolną stworzyć trójwymiarowy hologram naszego rozmówcy. Dzięki temu użytkownik ma wrażenie, że druga osoba znajduje się w tym samym pomieszczeniu.

Co najważniejsze, oprócz budki użytkownik do korzystania z hologramów nie musi otaczać całego pomieszczenia kamerami. Wystarczą wbudowane w sprzęt obiektywy i czujniki. Wszystko dlatego, że generowanie modeli 3D rozmówców odbywa się z pomocą uczenia maszynowego i odczytu danych o roznoszeniu się dźwięku w przestrzeni.

 

Przyszłość czy teraźniejszość?

Należy podkreślić, że urządzenie nie jest jedynie koncepcją. Zostało już zbudowane i w pełni realizuje założone funkcje. Obecnie jednak wszystkie egzemplarze znajdują się w biurach Google’a i raczej wątpliwe, by trafiły do konsumentów w obecnej formie. Głównym problemem są przede wszystkim ogromne koszty całej technologii. Firma tłumaczy jednak, że to dopiero początki. W kolejnych latach gigant chce wymyślić sposób, by w bardziej ograniczonej formie zaimplementować takie hologramy również w produktach konsumenckich.

fot. Google


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Twitter proponuje ugodę
21 września 2021
Portal jest skłonny zapłacić wprowadzonym w błąd inwestorom ponad 800 milionów dolarów.
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto