A A A

Google: co się zmieni w wyszukiwarce

30 września 2021, 08:00
Koncern z Mountain View przedstawił najważniejsze planowane usprawnienia sieciowego szperacza.
Google: co się zmieni w wyszukiwarce

Więcej AI

Podczas konferencji Search On można było dowiedzieć się, jakie nowe funkcje zostaną wprowadzone w wyszukiwarce Google'a.

Koncern zamierza zastosować mechanizm uczenia maszynowego Multitask Unified Model (MUM) w celu lepszego analizowania pytań zadawanych przez użytkowników. Ma się to przełożyć na bardziej kontekstowe ich analizowanie.

W rezultacie wyszukiwarka poza odpowiedziami na wpisane kwerendy będzie pokazywać osobną sekcję „To warto wiedzieć" (Things to know), kierującą internautę do tematów związanych z wpisanym hasłem (przykładowo, tytuł książki zostanie połączony z odpowiedziami zawierającymi tytuły dzieł tego samego gatunku lub publikacji na ten sam temat).

Google będzie starać się także łączyć wyniki działania programu do rozpoznawania obrazu – Lens – z wyszukiwarką tekstową. Jako przykład podaje się dobieranie części garderoby: po przechwyceniu obrazu koszuli zostaną pokazane nie tylko podobne koszule wraz z nazwą producenta i odsyłaczami do sklepów. Użytkownik będzie mógł również wskazać wzór na koszuli i polecić wyszukanie innej części garderoby ozdobione identycznym lub podobnym wzorem.

Nowe funkcje mają pojawić się w wyszukiwarce w ciągu najbliższych miesięcy.

fot. Google


Adam Wiśniewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Raport FTC na temat gromadzenia danych
24 października 2021
Dostawcy usług internetowych zbierają ogromną ilość szczegółowych danych na temat klientów – wynika z raportu Federalnej Komisji Handlu...

Drożeje Raspberry Pi
24 października 2021
Cena jednopłytkowego komputera Raspberry Pi wzrosła po raz pierwszy od czasu premiery

Taniej na platformie Google Play
24 października 2021
Nie wszystko drożeje. Koncern z Mountain View ogłosił obniżkę opłat dla autorów aplikacji rozpowszechnianych na zasadzie subskrypcji za...

Pytania do gigantów
24 października 2021
Amerykańskie Biuro Ochrony Finansowej Konsumentów (CFPB) chce wiedzieć, jak firmy technologiczne gromadzą i wykorzystują dane finansowe...
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto