A A A

Google dyskryminował przeglądarkę Microsoftu?

10 marca 2020, 16:30
Firma wyjaśniła, dlaczego przy próbie zainstalowania dodatków w przeglądarce Edge pojawiał się komunikat rekomendujący korzystanie z Chrome'a.
Google dyskryminował przeglądarkę Microsoftu?

W zeszłym roku przeglądarka Edge została przeniesiona na silnik Chromium. Z tą zmianą wiązało się m.in. dodanie obsługi Chrome Web Store, z którego można pobierać rozszerzenia znane z przeglądarki Chrome. Pomimo zmiany silnika Google dyskryminował jednak produkt Microsoftu, wyświetlając ostrzeżenie o tym, że do bezpiecznego korzystania z tych dodatków lepiej zmienić przeglądarkę na Chrome.

Komunikat wywołał kontrowersje tym bardziej, że nie pojawiał się w przypadku innych browserów bazujących na Chromium. Google po cichu wycofał budzący wątpliwości komunikat, a dziś firma wyjaśniła, dlaczego nie pokazywał się użytkownikom m.in. przeglądarek Brave, Opera czy Vivaldi.

Jak się okazało, wynikło to z faktu, że Edge nie ma zaimplementowanej funkcji Google Safe Browsing, zabezpieczającej przed wadliwymi rozszerzeniami. Obecnie w Chrome Web Store widnieje już tylko komunikat informujący o możliwości stosowania rozszerzeń w przeglądarce Edge.

fot. Google


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto