A A A

Google grozi Turcji blokadą aktualizacji swoich usług

17 grudnia 2019, 16:00
Jeżeli koncern nie porozumie się z władzami, zamierza zablokować w tym kraju aktualizację swoich usług.
Google grozi Turcji blokadą aktualizacji swoich usług

Na linii Turcja i Google jest ostatnio gorąco – władze tego kraju ukarały firmę 17,4 milionami dolarów za nadużywanie pozycji monopolisty. Pomimo wprowadzonych przez giganta zmian rząd wciąż nie jest usatysfakcjonowany ustawieniami domyślnej przeglądarki w telefonach z Androidem. W rezultacie Google musi płacić 0,5% wysokości swojego dziennego przychodu za każdą dobę niezgodnej z regułami działalności. Choć firma ma 60 dni na odwołanie się od wyroku, doszła
do wniosku, że kara jest niesłuszna oraz zbyt surowa, i zapowiedziała, że przestanie wydawać aktualizacje swojego oprogramowania dla telefonów sprzedawanych w Turcji.

Na razie to tylko groźby, ale ich konsekwencje mogą być poważne i oznaczać, że w sklepach wciąż będzie można kupić telefony z systemem Android, tyle że ich posiadacze nie doczekają się uaktualnień. Blokada Google Mobile Services oznacza bowiem, że nowe modele mogą nie mieć dostępu do takich usług Google'a jak sklep Play, Gmail, YouTube czy Mapy.

Jednak nawet jeżeli koncern wcieli to postanowienie w życie, to prawdopodobnie będzie ono tylko tymczasowe. Firma chce w ten sposób wywrzeć presję na komisji antymonopolowej, bo jednocześnie deklaruje chęć wypracowania porozumienia.

fot. Google

 


Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto