A A A

Google i Apple na celowniku Seulu

18 listopada 2021, 11:00
Korea Południowa grozi dominującym operatorom sklepów z aplikacjami.
Google i Apple na celowniku Seulu

Kary za przymusowe metody płatności

Jeśli Apple i Google zmuszą twórców aplikacji do korzystania wyłącznie z własnych systemów płatności, muszą się liczyć z grzywną w wysokości do 2% przychodów ze sprzedaży programów w Korei Południowej – zdecydowała Koreańska Komisja ds. Komunikacji (KCC).

Operatorzy będą również ponosić karę pieniężną w wysokości do 1% przychodów ze sklepów z aplikacjami za nadmierne opóźnienia w sprawdzaniu aplikacji lub usunięciu programu ze sklepu – oświadczyła KCC.

Aby ograniczyć dominację rynkową operatorów dużych sklepów z aplikacjami i powstrzymać ich od pobierania prowizji od zakupów dokonanych z poziomu programów, koreański rząd zmienił w sierpniu ustawę o działalności telekomunikacyjnej.

KCC poinformowała, że jeśli twórcy aplikacji znajdą się w niekorzystnej sytuacji podczas korzystania z innych metod płatności, i nie pozostanie im nic innego, jak użyć metody narzuconej przez operatora, będzie to potraktowane jako działanie wymuszające.

„Apple i Google nie robią wystarczająco dużo, aby przestrzegać południowokoreańskiego prawa" – powiedział Jo Seoung-lae, który jest jednym z inicjatorów zmian przepisów.

Zgodnie z nowym prawem na dominujących operatorów sklepów z aplikacjami nakładane są opłaty w przypadku, gdy nie przekazują oni informacji wymaganych przez regulatora.

fot. Mathew Schwartz – Unsplash


Sebastian Nanasik
Tagi: google, Apple
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Nissan również elektryczny
30 listopada 2021
Japońska firma zainwestuje w ciągu pięciu lat prawie 18 miliardów dolarów w produkcję e-pojazdów.Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto