A A A

Google i Tinder wymieniają się danymi?

6 lutego 2020, 13:00
Irlandia sprawdza, jak Google z Tinderem przetwarzają dane. Są podejrzenia wycieku informacji i nieprawidłowości w ich ochronie.
Google i Tinder wymieniają się danymi?

W Irlandii wszczęto postępowanie w sprawie możliwych naruszeń prawa przez koncern Google i Tindera. Chodzi o przetwarzanie przez te firmy danych użytkowników. Postępowanie wszczęto ze względu na napływające do biura komisarza ds. ochrony danych skargi konsumenckie.

Biuro komisarza wydało oświadczenie, w którym poinformowano, że sprawa odnosi się głównie do udostępniania danych geolokalizacyjnych oraz przejrzystości regulaminu w tej kwestii. Postępowanie obejmuje wskazane przez użytkowników Tindera problemy dotyczące RODO (ang. GDPR) oraz sprawdzenie, czy Tinder ma odpowiednie podstawy prawne do obrotu danymi osobowymi.

Jeśli w toku postępowania ujawnione zostaną jakiekolwiek nieprawidłowości w tej kwestii i koncerny zostaną uznane za winne, będą musiały zapłacić karę finansową w wysokości nawet 4% ich dochodów z poprzedniego roku.

fot. Tinder

 

 


Paula Jeziorska
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto