A A A

Google i Tinder wymieniają się danymi?

6 lutego 2020, 13:00
Irlandia sprawdza, jak Google z Tinderem przetwarzają dane. Są podejrzenia wycieku informacji i nieprawidłowości w ich ochronie.
Google i Tinder wymieniają się danymi?

W Irlandii wszczęto postępowanie w sprawie możliwych naruszeń prawa przez koncern Google i Tindera. Chodzi o przetwarzanie przez te firmy danych użytkowników. Postępowanie wszczęto ze względu na napływające do biura komisarza ds. ochrony danych skargi konsumenckie.

Biuro komisarza wydało oświadczenie, w którym poinformowano, że sprawa odnosi się głównie do udostępniania danych geolokalizacyjnych oraz przejrzystości regulaminu w tej kwestii. Postępowanie obejmuje wskazane przez użytkowników Tindera problemy dotyczące RODO (ang. GDPR) oraz sprawdzenie, czy Tinder ma odpowiednie podstawy prawne do obrotu danymi osobowymi.

Jeśli w toku postępowania ujawnione zostaną jakiekolwiek nieprawidłowości w tej kwestii i koncerny zostaną uznane za winne, będą musiały zapłacić karę finansową w wysokości nawet 4% ich dochodów z poprzedniego roku.

fot. Tinder

 

 


Paula Jeziorska
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Tor się odwołuje
25 stycznia 2022
Przedstawiciele projektu Tor odwołają się od decyzji blokującej dostęp do sieci.Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto