A A A

Google i kartonowe gogle VR

26 czerwca 2014, 11:10
Google na konferencji I/O 2014 udostępniło publicznie "domową" metodę na zrobienie wirtualnych gogli. Co takiego będziemy potrzebować?
Google i kartonowe gogle VR

Pomysł należy oczywiście traktować z dystansem, szczególnie, że na rynku pojawiło się już kilka podobnych projektów - gogli, które w połączeniu ze smartfonem i specjalną aplikacją, stają się czymś na kształt Oculus Rift. Ale Google Cardbox, w przeciwieństwie do nich, jest "darmowy". W jakim sensie? Google udostępniło schemat (jeśli można tak go określić) kartonowych okularów wraz z instrukcją, jak je złożyć. Karto nie wystarczy - potrzeba jeszcze parę soczewek, magnes, kawałek rzepy, gumkę oraz moduł NFC. Przeciętny Kowalski pewnie nie da sobie z tym rady, ale majsterkowicze - jak najbardziej.

Kluczowa w tym wszystkim będzie jednak aplikacja, która obsługuje to rozwiązanie, dzieląc ekran na dwie części i tworząc efekt stereoskopii (czyli efekt 3D). Google przygotowało właśnie coś takiego (do pobrania tutaj).

Schemat kartonu udostępniony przez Google

Schemat kartonu udostępniony przez Google

Jakkolwiek absurdalnie to nie brzmi - "kartonowy VR" to prawda, a za kilka tygodni na rynku pojawi się wiele kopii tego rozwiązania, zapewne bez kartonowych dodatków.

 

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto