A A A

Google: koniec drukowania w chmurze

25 listopada 2019, 08:40
Usługa Google Cloud Print zostanie wyłączona w przyszłym roku.
Google: koniec drukowania w chmurze

Koncern z Mountain View poinformował, że usługa Google Cloud Print zostanie wyłączona 31 grudnia 2020 roku.

Google Cloud Print uruchomiono w 2010 roku. Usługa pozwala drukować dokumenty z dowolnego urządzenia bez konieczności instalowania na nim sterownika drukarki. Wystarcza, że da się na nim uruchomić przeglądarkę Chrome, a drukarka jest zgodna z Cloud Print. Lista takich modeli liczy tysiące pozycji.

Sama usługa jest wygodna zwłaszcza z punktu widzenia osób korzystających z urządzeń, do których trudno jest podłączyć drukarkę – przykładowo, smartfonów z systemami Android lub iOS. Stała się jednak popularna także wśród użytkowników tabletów i laptopów, a nawet komputerów stacjonarnych działających pod kontrolą Windowsa, macOS-a i Linuksa (choćby ze względu na możliwość zdalnego drukowania).

fot. Google


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto