A A A

Google kupiło Motorolę za 12,5 mld $

16 sierpnia 2011, 08:50
Google kupiło Motorolę za 12,5 mld $

Google przejął znanego producenta telefonów komórkowych za astronomiczną kwotę 12,5 miliarda dolarów. Jest to największy do tej pory zakup dokonany przez firmę z Mountain View. Gigant z Kalifornii za każdą akcję zapłacił aż o 63 % wyższą kwotę niż wynikało to z ich wyceny na giełdzie w Nowym Jorku.

Dzięki temu zakupowi akcje Motoroli zyskały w poniedziałek aż 56 procent na wartości. Pełne sfinalizowanie umowy zaplanowano na przełomie 2011/2012 roku. Zdaniem Larry’ego Page’a - dyrektora generalnego Google, przejęcie Motoroli Mobility ( działu Motoroli pracującego nad telefonami komórkowymi oraz tabletami) znacznie przyspieszy prace nad Androidem – flagowym systemem operacyjnym Google.

Google przejęło również wszystkie należące do Motoroli patenty. Ich dokładna liczba to 17 tysięcy. Ruch ten z pewnością pomoże internetowemu gigantowi w walkach patentowych z konkurentami takimi jak Apple czy Microsoft.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto