A A A

Google musi zaprzestać współpracy z Huaweiem

20 maja 2019, 06:40
Huawei został wpisany na czarną listę po rozporządzeniu prezydenta Trumpa. Spółka Google Alphabet musiała zawiesić współpracę z Huaweiem w kwestiach, które nie są objęte licencją open source. W jej ślady pójdą inni giganci - Intel, Qualcomm i Broadcom, czytamy w materiałach przygotowanych przez Agencję Reuters i serwis Bloomberg.
Google musi zaprzestać współpracy z Huaweiem

Aktualizacja - Departament Handlu USA opóźnił restrykcje o 90 dni mając na uwadze klientów. Zawieszenie elementów rozporządzenia dotyczy nowych urządzeń i sprzętu, który był w trakcie certyfikacji.

---

Rzecznik Google twierdzi, iż posiadacze obecnie dostępnych smartfonów Huawei nie będą mieli problemu z pobieraniem aktualizacji dla wszystkich usług amerykańskiego giganta. Nie będzie problemów z pobieraniem aplikacji. Jednak los kolejnych urządzeń nie jest tak oczywisty. Firma z Mountain View nie zdradza większej ilości szczegółów i twierdzi, że analizuje sytuację na bieżąco. Zapewne kolejne doniesienia w tej kwestii pojawią się na przestrzeni następnych dni.

Zawieszenie współpracy z Google oznacza, iż działalność firmy poza Chinami będzie solidnie podważona. Gigant technologiczny z Państwa Środka może utracić dostęp do aktualizacji systemu Android, a nowe telefony (które dopiero zadebiutują na rynku) nie będą w stanie wykorzystać dobroci oferowanej przez Google w postaci usług takich, jak YouTube, Maps czy Gmail. Sklep Play także przestanie działać.

Sytuacja jest bardzo rozwojowa i należy oczekiwać kolejnych komunikatów w tej sprawie. Natomiast kluczowa informacja brzmi: osoby korzystające ze smartfonów Huaweia w Polsce nie mają powodów do obaw przez zablokowaniem dostępu do aplikacji.

 


PC Format
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Efektowna obudowa na pilota
17 czerwca 2019
Wydajne podzespoły wymagają porządnej oprawy. Genesis Irid 400 RGB to nowy model obudowy, który może przypaść do gustu miłośnikom...


Monitor graficzny BenQ PD2720U
17 czerwca 2019
BenQ wprowadza na polski rynek nowy monitor graficzny z serii Pro Designer – model PD2720U. Zaprojektowano go z myślą o pracy kreatywnej czyli...
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto