A A A

Google najdroższą marką świata

30 kwietnia 2010, 09:17
Google najdroższą marką świata

Zastanawialiście się kiedyś, ile warta jest najdroższa firma na świecie, oraz co to w ogóle za firma? Odpowiedzi na to pytanie udzielili analitycy z Millward Brown, którzy oszacowali, że najbardziej wartościową obecnie marką na rynku jest Google.

Kalifornijska marka Google wyceniana jest na 114,2 miliarda dolarów, co daje jej niekwestionowaną pozycję lidera w rankingu BranZ, który wziął pod lupę sto największych koncernów na świecie. Na drugim miejscu uplasował się IBM z wartością 86,3 miliarda dolarów, natomiast najniższy stopień podium zajmuje Apple - 83,2 miliarda dolarów. Czwarte miejsce przypadło zaś Microsoftowi, który oszacowano na 76,3 miliarda dolarów.

Warto zwrócić uwagę, że czołówka listy Most Valuable Global Brands 2010 należy do firm z branży IT, co świadczy o tym, że wielkie koncerny poradziły sobie z panującym kryzysem.

Kolejne miejsca w rankingu zajęły kolejno: 6. Coca-Cola (68 miliardów dolarów), 7. McDonald’s (66 miliardów dolarów), 8. Marlboro (57 miliardów dolarów), 8. China Mobile (52,6 miliarda dolarów), 9. GE (45 miliardów dolarów), 10. Vodafone, (44,4 miliarda dolarów).


PC Format
Tagi: wydarzenia
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Obudowa klasy premium od NZXT
18 czerwca 2019
NZXT wprowadza nową obudowę klasy premium - H510 Elite. Najnowszy produkt może pochwalić się m.in. wyprowadzeniem USB typu C zgodnego z USB...
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto