A A A

Google nie wie wszystkiego

1 września 2020, 14:40
Okazuje się, że co siódme hasło wpisane do najpopularniejszej wyszukiwarki jest uznawane za „nowe".
Google nie wie wszystkiego

W poszukiwaniu sepulki

Przedstawiciele Google'a poinformowali, że 15% pytań zadawanych wyszukiwarce nigdy nie było do niej wpisywanych wcześniej.

 

Nie znam, nie widziałem

Najpopularniejszy na świecie sieciowy szperacz odpowiada co miesiąc na ponad 100 miliardów pytań. Oznacza to, że przetwarza ich biliony w ciągu dwunastu miesięcy. Większość kwerend się powtarza, ale od tej reguły są wyjątki.

W 2007 roku aż 25% haseł podanych przez internautów uznawano za „wcześniej nie widziane". Odsetek ten spadł w roku 2013 do poziomu 15% – i taki już pozostał. Także w 2020 roku co siódme pytanie zadane Google'owi jest uznawane za „całkowicie nowe" – potwierdził to kilka dni temu Danny Sullivan, przedstawiciel koncernu z Mountain View.

W celu usprawnienia procesu wyszukiwania i poprawy jakości wyników Google wykorzystuje tzw. graf wiedzy (Knowledge Graph). Jest to baza danych zawierająca informacje na temat wyszukiwanych haseł, osób, zdarzeń itp. Ma ona dostarczać podsumowanie dotyczące konkretnych zapytań wraz z odnośnikami do materiałów źródłowych. Graf wiedzy został uruchomiony w 2012 roku dla kwerend w języku angielskim; od 2013 roku działa jego pokska wersja.

fot. Pixabay


Adam Wiśniewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualnościAlexa zamilkła w Europie
23 stycznia 2022
Usługa wirtualnego asystenta Amazona nieaktywna w Wielkiej Brytanii i na kontynencie europejskim.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto