A A A

Google otworzy konta bankowe

14 listopada 2019, 07:35
Koncern z Mountain View zamierza rozpocząć w przyszłym roku świadczenie usług bankowych klientom z USA.
Google otworzy konta bankowe

„The Wall Street Journal" informuje, że firma Google od 2020 roku będzie oferować rachunki bankowe klientom ze Stanów Zjednoczonych. Potwierdził to w rozmowie z dziennikiem Caesar Sengupta, dyrektor wykonawczy koncernu z Mountain View.

Google świadczy już usługi finansowe w ramach systemu płatności Google Pay, jednak obsługa kont bankowych jest bardziej skomplikowanym przedsięwzięciem. Indywidualne rachunki mają być prowadzone wspólnie z Citigroup i Stanford Federal Credit Union w ramach projektu o nazwie Cache.

Ze względu na surowe regulacje dotyczące świadczenia usług bankowych w USA nawet giganci tacy jak Google muszą korzystać z pomocy zewnętrznych firm, chcąc rozpocząć działalność w branży finansowej. Przykładowo karty kredytowe Apple'a (Apple Card), które pojawiły się w sierpniu bieżącego roku, są obsługiwane przez Goldman Sachs. Od tego momentu zrealizowano dzięki nim transakcje na sumę 10 miliardów dolarów.

Zdaniem analityków konta działające pod szyldem Google'a mogą okazać się atrakcyjne zwłaszcza dla ludzi młodych, którzy często korzystają z usług wyszukiwarkowego potentata, rzadko zaś identyfikują się z renomowanymi nawet bankami.

fot. Pixabay


Adam Wiśniewski
Tagi: google
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Hakerzy zaatakowali media
31 lipca 2020
Od co najmniej 3 lat hakerzy włamują się do portali informacyjnych. Na celownik wzięli też media w Polsce.Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto