A A A

Google poprawił szum Asystenta

20 stycznia 2022, 08:50
Użytkownicy narzekali na Asystenta Google’a. Koncern naprawił swój błąd.
Google poprawił szum Asystenta

Asystent Google’a zamiast usypiać, budził

Google Nest Hub, czyli rozbudowany Asystent Google rozczarował niedawno wielu użytkowników, ponieważ uspokajający dźwięk emitowany przez urządzenie został w jednej z aktualizacji zmieniony na niezbyt przyjemny. W Nest Hubie można włączyć do snu albo podczas pracy specjalny dźwięk sprzyjający zasypianiu lub koncentracji. Sygnał akustyczny wydobywający się z głośnika Nest Huba nosi nazwę „białego szumu” poprzez analogię do „białego światła” o płaskim widmie.

Gdy Google niespodziewanie zmienił brzmienie swojego szumu, spowodowało to protesty korzystających z uspokajających właściwości Asystenta. Użytkownicy skarżyli się, że dźwięk nagle stał się nieprzyjemny. Niektórzy opisywali go jako zbyt cichy i stłumiony. Zrelacjonowano przypadek dziecka, które poprosiło rodziców o zmianę generatora dźwięku. Inny maluch pod wpływem nowego szumu zaczął budzić się w nocy.

Na wszystko jest sposób

W efekcie niefortunnej zmiany, internauci postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i jeden z nich udostępnił w sieci godzinny zapis oryginalnego dźwięku Nest Huba.

Sytuacja wróciła do normy, gdy po pewnym czasie Google zareagował na sygnały o problemie i poprzednia wersja dźwięku została przywrócona.

fot. Pixabay


Piotr Bogucki
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto