A A A

Google poprawia wyniki wyszukiwania

26 marca 2009, 10:32
Mimo niezagrożonej pozycji lidera wśród wyszukiwarek internetowych, koncern z Mountain View zdecydował się na wprowadzenie dwóch istotnych poprawek do mechanizmu wyszukiwawczego najpopularniejszej internetowej wyszukiwarki świata - Google.
Google poprawia wyniki wyszukiwania

Pierwszym usprawnieniem jest znaczne rozbudowanie analizy zależności i kontekstu wyszukiwanej frazy. Na oficjalnym blogu Google'a zaprezentowano przykład obrazujący działanie nowej funkcji. Wyszukiwanie frazy "principles of physics" (zasady fizyki) spowoduje wyświetlenie nie tylko odnośników prowadzących do stron zawierających powyższy zwrot, ale dodatkowo na dole strony wyszukiwarki, w miejscu przeznaczonym na tzw. wyniki związane, odnaleźć można konkretne zasady fizyczne.

Druga poprawka dotyczy długich fraz. Jeżeli wyszukiwana przez użytkownika fraza jest dłuższa niż trzy słowa, w wynikach wyszukiwania zostaną automatycznie wyświetlone dłuższe komentarze do każdego linku.

Ważne jest też to, że wprowadzenie poprawek do silnika wyszukiwawczego objęło nie tylko wersję anglojęzyczną wyszukiwarki, ale także polskojęzyczną i inne wersje językowe. Poprawki już działają, więc każdy może je samodzielnie przetestować i ocenić, na ile usprawniają one działanie Google'a. Bez względu jednak na wynik oględzin, informujemy – dla Google, jak dotąd, nie ma alternatywy.

Źródło: Official Google Blog


Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Apple będzie dbać o nasze zdrowie
26 maja 2020
Prawdopodobnie firma chce w nowych słuchawkach AirPods wykorzystać czujniki światła do monitorowania stanu zdrowia użytkownika.Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto