A A A

Google pozwany za naruszenie patentu

30 października 2009, 10:34
Google pozwany za naruszenie patentu

Google zostało pozwane przez izraelską firmę Red Bend Software za naruszenie patentu. Chodzi o technologię Courgette, która jest wykorzystywana  w Chrome w celu szybkiej aktualizacji przeglądarki.

Zdaniem Red Bend Software, Google bezprawnie rozpowszechniło kod źródłowy zawarty w mechaniźmie Courgette . Izraelczycy twierdzą, iż Google już wcześniej wiedział o naruszeniu patentu i nie przeszkodziło mu to w publikacji kodu źródłowego mechanizmu Courgette jako Open Source. Z tego też względu Red Bend Software wystąpi o duże odszkodowanie za naruszenie patentu i straty moralne.

Red Bend Software przekonuje, że już w 1998 roku złożyło wniosek o uzyskanie patentu Courgette, który ostatecznie został przyznany firmie w 2008 roku.

Przypominamy, że Courgette to technologia, która  przekształca pliki, aby różnice binarne między nimi spowodowały wyodrębnienie najmniejszego pliku opisującego zmiany w wersjach. Google używa tego mechanizmu do dystrybucji aktualizacji dla swojej przeglądarki Chrome.

Google niechętnie odnosi się do całej sprawy i na razie jej nie komentuje.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto