A A A

Google pozwoli rysować na mapach

12 marca 2021, 08:30
W ponad 80 krajach pojawi się ulepszony edytor usługi mapowej Google'a, dzięki któremu będzie można zaznaczyć brakujące drogi.
Google pozwoli rysować na mapach

Narysuj ścieżkę

Koncern z Mountain View doda do serwisu Mapy Google narzędzie pozwalające samodzielnie narysować brakującą drogę.

 

Ulepszony edytor

Osoby korzystające z serwisu Mapy Google mogą obecnie informować o tym, że na narysowanej mapie brakuje jakiejś drogi – robią to z poziomu panelu bocznego po wydaniu polecenia Edytuj mapę | Zgłoś brakującą drogę. Funkcja taka działa w ponad 80 krajach i niebawem zostanie rozbudowana o narzędzie pozwalające narysować na mapie nieuwzględnioną drogę, uliczkę osiedlową, ścieżkę rowerową itp.

Nowy wariant edytora pojawi się w najbliższych miesiącach i pozwoli nie tylko narysować nowy trakt komunikacyjny, ale również uzupełnić bądź zmienić informacje już zapisane – na przykład poprawić błędną nazwę ulicy, wskazać jej właściwą kierunkowość, skasować drogi zlikwidowane albo poinformować o czasowym ich zamknięciu wraz z podaniem terminu obowiązywania ograniczeń ruchu. Pracownicy Google'a przed zatwierdzeniem zmian będą sprawdzać oczywiście ich prawdziwość.

fot. Google


Adam Wiśniewski
Tagi: google
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Xiaomi znika z listy CCMC
13 maja 2021
Amerykański Departament Obrony rezygnuje z wpisania chińskiego koncernu na listę komunistycznych firm wojskowych.
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto