A A A

Google producentem gier na platformę Stadia

25 października 2019, 11:05
Koncern ogłosił, że otworzy własne studio producenckie, którego stery obejmie Jade Raymond, producentka gier z Kanady.
Google producentem gier na platformę Stadia

19 listopada br. będzie mieć miejsce premiera usługi Google Stadia w USA, Kanadzie oraz kilku państwach Europy (w Polsce dopiero w przyszłym roku). Firma z Mountain View nie będzie ograniczać się wyłącznie do udostępniania gier innych producentów, lecz otworzy własne studio, które zajmie się tworzeniem produkcji. Jego siedziba będzie mieścić się w Montrealu, a zespołem pokieruje Jade Raymond. Ta kanadyjska deweloperka jest znana głównie z wieloletniej pracy na rzecz Ubisoftu.

Na szczegóły dotyczące produkcji oryginalnych gier przez koncern musimy poczekać. Najpewniej będą to ekskluzywne produkcje dla platformy Stadia, co potwierdziła Jade Raymond w wywiadzie dla serwisu GamesIndustry.biz. Z jej wypowiedzi wynika zresztą, że plany Google'a są o wiele bardziej ambitne. Kanadyjka wspomniała o tym, że Google ma zamiar stworzyć kolejne studia produkujące gry komputerowe i zająć się działalnością wydawniczą pozwalającą twórcom niezależnych tytułów na łatwiejsze przystosowanie do platformy Stadia.

fot. Google


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Farycja
Farycja
26 października 2019, 13:09
Ciekawe, czy produkcje studia będą multiplatformowe. W końcu Stadia nie jest platformą dla wszystkich. Teoretycznie mogliby też promować gry, wydając je lub lekko okrojone ich wersje, na innym swoim systemie - Androidzie :D
Najnowsze aktualności

Ładowanie przez Wi-Fi
30 marca 2020
Badacze z MIT mają nowy pomysł. Wszechobecne w naszej codzienności fale terahercowe mogą posłużyć jako alternatywne źródło energii.Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto