A A A

Google przekazał dane użytkowników władzom Hongkongu

12 września 2021, 19:40
Informacje dotyczyły przypadku „wiarygodnego zagrożenia życia" i spraw związanych z handlem ludźmi.
Google przekazał dane użytkowników władzom Hongkongu

Gigant zmienia zdanie

Google, podobnie jak inne firmy technologiczne oraz właściciele portali społecznościowych, ogłosił, że nie będzie odpowiadać na żadne prośby o informacje dotyczące użytkowników pochodzące od władz miast, chyba że zostaną one złożone drogą dyplomatyczną – za pośrednictwem Departamentu Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych.

Najwyraźniej jednak koncern zmienił zdanie. W drugiej połowie zeszłego roku (2020 r.) firma pozytywnie odpowiedziała na trzy z 43 wniosków o dane użytkowników otrzymane od władz Hongkongu. Gigant w odpowiedzi na pytanie wysłane przez agencję Hong Kong Free Press wyjaśnił, że jedna z próśb o ujawnienie danych była wystosowana w trybie nagłym i dotyczyła zagrożenia czyjegoś życia. Pozostałe dwie sprawy dotyczyły handlu ludźmi i zostały poparte nakazami przeszukania podpisanymi przez sędziego w ramach dochodzenia.

fot. Hebi B. – Pixabay


Katarzyna Bielińska
Tagi: google
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto