A A A

Google przestrzega użytkowników telefonów Huawei

24 lutego 2020, 11:50
Amerykański koncern przestrzega przed korzystaniem z alternatywnych wersji aplikacji Google'a, które pojawiły się po wprowadzenia zakazu współpracy z Huawei.
Google przestrzega użytkowników telefonów Huawei

Nałożony przez amerykański rząd zakaz współpracy lokalnych firm z koncernem Huawei jest dla wielu posiadaczy sprzętu tej marki niejasny. Google zdecydował się więc opublikować na swoim blogu wpis, w którym tłumaczy, na czym konkretnie polegają te regulacje. Firma przestrzega ponadto przed instalowaniem swoich aplikacji na telefonach Huawei i tłumaczy, dlaczego jest to niebezpieczne.

Zakaz uniemożliwiający firmie Google pracę nad nowymi aplikacjami i udostępnianie ich koncernowi Huawei dotyczy urządzeń, które trafiły do sprzedaży po 16 maja 2019 roku. W przypadku starszych telefonów w praktyce nic się nie zmienia, bo amerykański gigant wciąż może udostępniać ich użytkownikom poprawki dotyczące bezpieczeństwa.

Firma ostrzega jednak przed instalacją swojego oprogramowania na nowszych modelach. Jak tłumaczy Tristan Ostrowski z działu prawnego koncernu, choć uruchomienie aplikacji Google'a na nowszych telefonach jest możliwe, prawo nie pozwala wykonać dla nich testów bezpieczeństwa i kompatybilności wymaganych do przyznania certyfikatu bezpieczeństwa.

Choć koncern blokuje aplikacje na urządzeniach pozbawionych certyfikatu, w praktyce już teraz można znaleźć w nieoficjalnych źródłach działające instalki. Firma przestrzega jednak przed korzystaniem z nich. Koncern nie odpowiada bowiem za ich wadliwe działanie oraz ewentualne szkody na skutek działania szkodliwego oprogramowania.

fot. Pixabay


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto