A A A

Google rozwija system operacyjny Fuchsia

13 października 2021, 08:00
Podpatrzone oferty pracy sugerują kierunki rozwoju OS-a.
Google rozwija system operacyjny Fuchsia

Fuchsia na pokładzie kolejnych urządzeń

Nowy system operacyjny Google'a, noszący nazwę Fuchsia, który w maju br. trafił na pierwsze urządzenia, ma być rozwijany. Jak wnioskuje portal 9to9Google, Fuchsia zostanie wdrożona na kolejnych inteligentnych urządzeniach (nie tylko wyświetlaczach, jak dotychczas). Wnioski te płyną z podpatrzonych ofert pracy, w których Google opisuje, jakich specjalistów będzie potrzebował w najbliższym czasie.

Z opublikowanych informacji można wnioskować, że Google formuje specjalny zespół „Fuchsia Devices". Ma on sprawdzać możliwość zastosowania nowego OS-a w już istniejących produktach firmy, a także pracować nad wdrożeniem go na nowych urządzeniach. Jedno z ogłoszeń (później usuniętych) sugerowało, że chodzi o sprzęt obsługujący funkcje „Chromecasta, wideokonferencji i uczenia maszynowego". Prawdopodobnie Fuchsia może w przyszłości być stosowana również w sprzętach innych producentów niż Google.

Nowy system operacyjny Google'a nie bazuje na jądrze Linuksa, jak ma to miejsce w przypadku Androida i Chrome OS-a, ale używa mikrojądra Zircon.

fot. Arthur Osipyan – Unsplash


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto