A A A

Google sprawdzi podejrzane pliki

18 września 2020, 13:00
Program ochrony zaawansowanej zostanie rozbudowany o nową funkcję.
Google sprawdzi podejrzane pliki

Skanowanie na żądanie

Program ochrony zaawansowanej został zainicjowany w celu zapewnienia bezpieczeństwa kont Google'a. Usługę zaprojektowano z myślą o utrudnieniu podszywania się pod osoby publiczne (działaczy społecznych, polityków, dziennikarzy itp.) lub przedsiębiorców – ale może z niej skorzystać każdy zainteresowany.

 

Co siedzi w pliku?

Dotychczas funkcja ochrony zaawansowanej wyświetlała komunikaty ostrzegawcze w przypadku pobierania plików, które Google uznaje za podejrzane (a w skrajnych przypadkach do blokowania transferu). Obecnie, zgodnie z wpisem w oficjalnym blogu koncernu z Mountain View, użytkownicy będą mogli zażądać od Google'a przeskanowania plików wzbudzających wątpliwości. Przeglądarka WWW sama wyświetli okno z propozycją przesłania podejrzanych zasobów w celu sprawdzenia ich z wykorzystaniem mechanizmu Google Safe Browsing.

Google proponuje przesłanie pliku do przeskanowania

Niezależnie od wyniku kontroli użytkownikowi wolno będzie pobrać nawet plik uznany za złośliwy (po potwierdzeniu, że zdaje sobie sprawę z zagrożenia).

Usługa ochrony zaawansowanej jest bezpłatna. Jej zarejestrowani użytkownicy ponoszą koszty zakupu dwóch kluczy sprzętowych (z których jeden służy za kopię bezpieczeństwa) wybranych samodzielnie lub wskazanych przez Google'a.

fot. Google, Pixabay


Adam Wiśniewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto