A A A

Google uniemożliwi unikanie opłacania prowizji

29 września 2020, 12:20
Firma planuje zaktualizować regulamin dotyczący mikropłatności.
Google uniemożliwi unikanie opłacania prowizji

Koniec z omijaniem prowizji

Po aferze dotyczącej Fortnite'a, który został usunięty ze sklepów Google Play i App Store, koncern Google postanowił doprecyzować regulamin i raz na zawsze uniemożliwić deweloperom stosowanie zewnętrznych systemów płatności. Ich obecność sprawia, że do dystrybutora nie trafia prowizja od transakcji, wynosząca 30%.

 

Zmiana na to, co było

Wiadomość nie została jeszcze potwierdzona przez Google'a; jej źródłem jest serwis Bloomberg, powołujący się na powiązane z firmą źródła. Choć wymóg odprowadzania prowizji teoretycznie istniał już od dawna, wiele aplikacji z powodzeniem korzystało z innych metod rozliczeń (np. Netflix), na co właściciel sklepu długo przymykał oko.

Dopiero gdy firma Epic postanowiła się temu sprzeciwić, koncern Google, idąc w ślady Apple'a, zdecydował się zablokować aplikację. Zmiana polityki ma polegać na bardziej ścisłym przestrzeganiu wymagań dotyczących opłacania prowizji.

 

Macie wybór?

Google nie zamierza przy tym jednak zabraniać twórcom aplikacji korzystania z innych źródeł dystrybucji, których Android (jako otwarty system) oferuje dość sporo. Inna sprawa, że wbudowane w system zabezpieczenia dość nieufnie traktują z reguły zewnętrzne aplikacje, nieraz utrudniając ich działanie. Możliwe więc, że w obliczu tego faktu korzystanie z Google Play wciąż będzie najrozsądniejszym wyborem.

fot. Google


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Rusza Apple One
30 października 2020
Koncern Apple rozpoczyna sprzedaż subskrypcji na pakiet gier, usług muzycznych, telewizyjnych i chmurowych.
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto