A A A

Google uruchomiło funckję wyszukiwania społecznościowego

28 października 2009, 11:18
Google uruchomiło funckję wyszukiwania społecznościowego

Google uruchomiło nową funkcję wyszukiwania społecznościowego – Google Social Search. Pozwala ona na wyszukiwanie dostępnych publicznie w internecie  treści osób, które pochodzą z kręgu znajomych użytkownika dokonującego wyszukiwania.

Żeby odnaleźć informacje, które wprowadziła do sieci znajoma nam osoba trzeba posiadać konto Google, z którego analizowana jest lista kontaktów zarówno z Gmail i Google Talk. Aby wyniki wyszukiwania były zadawalające należy ustawieniach konta podać odnośniki do znanych serwisów społecznościowych, a więc na przykład do Twittera (wariant publiczny), lub do własnego profilu zastrzeżonego dla kontaktów z przyjaciółmi (Friendfeed).

Wyszukiwane linki będą prowadzić do powiązanych tematycznie stron internetowych np. blogów, a także innych, dostępnych publicznie treści.


"Chodzi o to, aby wyniki wyszukiwania były jak najbliżej odpowiadające użytkownikowi. W przypadku niektórych zapytań, materiały opublikowane w internecie przez naszych przyjaciół mogą być dokładnie tym, czego szukamy" - powiedział Tom Stocky, dyrektor ds. zarządzania produktami w Google


Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto