A A A

Google usprawnia parowanie słuchawek Bluetooth ze smartfonem

3 listopada 2017, 13:20
Google wprowadza do Androida funkcję, która znacznie ułatwi parowanie bezprzewodowych słuchawek.
Google usprawnia parowanie słuchawek Bluetooth ze smartfonem

Działanie Fast Pair jest bardzo proste. Przy wykorzystaniu technologii Bluetooth Low Energy, system bez przerwy skanuje otoczenie w poszukiwaniu urządzeń audio. Jeśli w zasięgu pojawi się akcesorium kompatybilne ze smartfonem, na ekranie wyświetli się stosowne powiadomienie. Wystarczy jedno kliknięcie, a zostanie nawiązane połączenie. Od pojawienia się słuchawek/głośnika w okolicy do sparowania ich ze smartfonem ma mijać maksymalnie kilka sekund.

Google stworzyło to rozwiązanie przede wszystkim dla słuchawek Pixel Buds, ale na szczęście lista obsługiwanych urządzeń nie ogranicza się do jednej pozycji. Są również produkty popularnych producentów jak np. Plantronics. Jak zapewnia Google, baza kompatybilnych akcesoriów będzie systematycznie rozszerzana.

Aby cieszyć się ułatwieniem Fast Pair wystarczy posiadać urządzenie z Androidem 6.0 lub nowszym i zaktualizować usługi Google Play do wersji 11.7.

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto