A A A

Google usuwa mapy w Tajlandii

30 czerwca 2021, 13:00
Działacze rojalistyczni umieścili w Mapach Google'a informacje na temat przeciwników monarchii.
Google usuwa mapy w Tajlandii

Przeciwnicy monarchii zaznaczeni na mapach

Koncern z Mountain View usunął z usługi mapowej dwa dokumenty, które zawierały nazwiska i adresy setek tajskich aktywistów oskarżanych o obrazę monarchii.

Tajski działacz rojalistyczny Songklod „Pukem" Chuenchoopol powiedział Reuterowi, że jest autorem dokumentów; opracował je wspólnie z zespołem 80 wolontariuszy i planował zgłosić policji personalia wymienionych osób.

Obecnie żadna z map nie jest już dostępna. Rzecznik firmy Google poinformował, że problem został rozwiązany: „Mamy jasne zasady dotyczące tego, co jest dopuszczalne w przypadku treści map generowanych przez użytkowników. Usuwamy te, które naruszają nasze reguły".

Jedna z map zawierała nazwiska i adresy prawie 500 osób wraz ze zdjęciami. Wyświetlono ją ponad 350 000 razy.

 

Panika wśród antymonarchistów

Protesty zapoczątkowane i kierowane przez młodzież, zarówno na ulicach, jak i w sieci, rozpoczęły się w zeszłym roku. Przyniosły krytykę monarchii i wezwania do jej zreformowania.

„Zacząłem dostawać wiadomości od spanikowanych, młodych ludzi z Tajlandii, którzy zostali oskarżeni o antymonarchizm i wymienieni w dokumencie rojalistycznym w Mapach Google"  –  powiedział Andrew MacGregor Marshall, szkocki krytyk monarchii i jeden z pierwszych, którzy zaalarmowali opinię publiczną.

„Oczywiste jest, że młodzi Tajowie, którzy po prostu chcą demokracji, stoją w obliczu coraz większego ryzyka"  – dodał Marshall.

fot. Pixabay


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto