A A A

Google utrzyma historię przez półtora roku

25 czerwca 2020, 11:00
Dane opisujące nowych użytkowników usług Google'a będą domyślnie usuwane po upływie 18 miesięcy.
Google utrzyma historię przez półtora roku

Google włącza automatyczne usuwanie danych dla nowych kont.

Dyrektor generalny Google'a Sundar Pichai poinformował o zmianach zasad przechowywania danych osób korzystających z usług koncernu.

 

Automatyczna miotła

Pichai przypomina, że w ubiegłym roku wyszukiwarkowy potentat oddał do dyspozycji użytkowników funkcję automatycznego kasowania danych takich jak historia lokalizacji lub wyszukiwania. Obecnie opcja ta będzie domyślnie uaktywniana dla nowych użytkowników usług Google'a.

Po upływie 18 miesięcy historia wyszukiwania (w internecie lub w aplikacji na smartfonie) lokalizacji oraz poleceń głosowych – zbieranych za pośrednictwem Asystenta lub takich urządzeń jak Google Home – zostanie automatycznie skasowana. Mechanizm ten dotyczy również aktywności użytkownika w serwisie YouTube, ale w tym przypadku okres przechowywania danych ustalono na 36 miesięcy; ma to zapewnić sprawne funkcjonowanie systemu rekomendacji klipów na platformie streamingowej.

Dotychczasowi użytkownicy usług Google'a nie zauważą jakichkolwiek zmian w systemie automatycznego kasowania danych, jednak koncern będzie się starał promować ten mechanizm i zachęcać do korzystania z narzędzia Moja aktywność w wyszukiwarce i portalu YouTube.

fot. Google


Adam Wiśniewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto