A A A

Google wprowadza nowe ustawienia ochrony prywatności

1 czerwca 2015, 14:20
Google wprowadziło usługę Moje Konto, która daje szybki dostęp do ustawień i narzędzi umożliwiających użytkownikom zabezpieczenie danych oraz ochronę prywatności.
Google wprowadza nowe ustawienia ochrony prywatności

W ten sposób internauci łatwo określą, które informacje i w jaki sposób mogą być wykorzystywane oraz dostosują narzędzia i usługi Google do swoich potrzeb.

Google uruchamia też serwis internetowy zawierający odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące prywatności i bezpieczeństwa dostępny pod adresem privacy.google.com. Każdego dnia użytkownicy podejmują decyzje, które mają wpływ na ich prywatność i bezpieczeństwo w internecie. Jak wynika z amerykańskich badań PewResearchCenter, 93 proc. użytkowników internetu bardzo poważnie podchodzi do kwestii kontrolowania dostępu do swoich danych, 90 proc. zwraca uwagę na to, jakie informacje na ich temat są zbierane, ale zaledwie 9 proc. uważa, że ma wpływ na kontrolę dostępu do swoich danych.

Prywatność i bezpieczeństwo to dwie strony tego samego medalu: jeśli informacje nie są bezpieczne, z pewnością nie mogą być prywatne. Usługa Moje Konto daje szybki dostęp do ustawień oraz narzędzi, z pomocą których można zabezpieczyć dane, ochronić prywatność oraz zdecydować, jakie informacje mogą zostać wykorzystane przez Google, aby wszystkie usługi funkcjonowały z korzyścią dla użytkownika.

W ramach centrum Moje Konto użytkownicy mogą między innymi:

• przejść przez Przegląd ustawień prywatności oraz przez Sprawdzanie zabezpieczeń, czyli szybki przegląd najważniejszych ustawień prywatności i bezpieczeństwa

• zdecydować, które dane z Wyszukiwarki, Map Google, YouTube i innych produktów Google mogą być wykorzystane w przyszłości dla ich wygody np. mogą włączyć lub wyłączyć takie ustawienia, jak Połączone aplikacje i witryny, co daje bardziej trafne i szybsze wyniki wyszukiwania albo Historię lokalizacji, która umożliwia Mapom Google oraz Google Now przesyłanie wskazówek dojazdu

• skorzystać z narzędzia Ustawienia reklam do kontroli reklam opierających się na ich zainteresowaniach oraz historii wyszukiwania

• kontrolować, które aplikacje i strony mogą być połączone z ich kontem

Więcej informacji na temat możliwości kontroli w usłudze Moje Konto znajduje się na stronie myaccount.google.com. Odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące prywatności i bezpieczeństwa  można znaleźć na stronie privacy.google.com.

 


PC Format / Informacja prasowa
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualnościSamsung planuje nowy tablet
23 stycznia 2019
Koreańska marka wciąż wierzy w tablety. Z tego powodu przygotowuje się do prezentacji nowego modelu z Androidem.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto