A A A

Google wprowadza zakaz reklam narzędzi szpiegujących

14 lipca 2020, 09:30
Od 11 sierpnia br. na żadnej platformie firmy nie będą prowadzone kampanie reklamowe produktów i usług służących do śledzenia innych.
Google wprowadza zakaz reklam narzędzi szpiegujących

Aktualizacja zasad

W najnowszej aktualizacji zasad prowadzenia kampanii reklamowych w usługach Google'a wprowadzono zakaz reklamowania aplikacji, które mogą być wykorzystane do szpiegowania. Chodzi o programy używane np. przez agresywnych partnerów, którzy chcą śledzić każdy ruch swojej ofiary, m.in. poprzez analizowanie jej połączeń lub lokalizacji.

Zabronione będą także reklamy sprzętu, który jest jednoznacznie promowany jako urządzenie szpiegowskie (np. specjalistyczne aparaty fotograficzne, kamery itd.). Konta osób naruszających regulamin zostaną zawieszone. Ich właściciele zostaną o tym powiadomieni z co najmniej 7-dniowym wyprzedzeniem.

 

Kolejny krok w walce ze stalkingiem

Google już od jakiegoś czasu nie zezwala na zamieszczanie w Google Play aplikacji typu stalkerware. To złośliwe oprogramowanie, które służy do szpiegowania aktywności użytkowników bez ich wiedzy.

W poprzednim roku m.in. organizacja pozarządowa Electric Frontier Foundation i firma NortonLifeLock nawiązały współpracę w celu utworzenia Coalition Against Stalkerware (koalicji przeciw oprogramowaniu szpiegującemu). Na specjalnie utworzonej stronie internetowej znajdują się materiały edukacyjne i przydatne informacje dla ofiar stalkingu.

Jak wynika z badania NortonLifeLock, opublikowanego na początku tego roku, 46% Amerykanów przyznało się do stalkingu w sieci, przy czym mężczyźni są ponad 2 razy bardziej skłonni do korzystania z aplikacji typu stalkerware niż kobiety.

fot. Geralt – Pixabay


Dominika Gorgosz
Tagi: google
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Hakerzy zaatakowali media
31 lipca 2020
Od co najmniej 3 lat hakerzy włamują się do portali informacyjnych. Na celownik wzięli też media w Polsce.Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto