A A A

Google wspiera wydawców

29 czerwca 2020, 10:00
Gigant z Mountain View będzie płacił za dobre jakościowo wiadomości i pokryje koszty płatnego dostępu do treści.
Google wspiera wydawców

Wsparcie dla mediów i czytelników

Nowa inicjatywa „News experience" to część szerszego projektu, którego celem jest wsparcie wydawców. W związku z pandemią Covid-19 Google już wcześniej zapewnił finansowanie 5300 lokalnym serwisom informacyjnym dzięki funduszowi pomocy dla dziennikarzy, zwolnieniom z opłat za reklamy i kampaniom o wartości 15 mln dolarów.

Google poinformował, że w ramach kolejnej inicjatywy podpisał umowę ze Spiegel Group w Niemczech, InQueensland i InDaily w Australii oraz Diarios Associados w Brazylii. Dzięki wdrażanemu programowi wydawcy będą mogli przygotowywać wysokiej jakości materiały, a pokrycie kosztów paywalla, czyli płatnego dostępu do artykułów, umożliwi dotarcie do nich szerokiemu gronu odbiorców.

Nowy program ma zostać uruchomiony jeszcze w tym roku.

 

Kontrowersje wokół newsów

Kwestia współpracy Google'a z wydawcami i płacenia im za newsy jest na tapecie od dłuższego czasu. Firmie zarzucono, że nie płaci za wyświetlanie fragmentów wiadomości i innych treści na swoich stronach wyszukiwania. Francja niedawno nakazała koncernowi negocjowanie z wydawcami w sprawie takich płatności. Google utrzymuje jednak, że nie sprzedaje ani wyszukiwań, ani kliknięć.

fot. Simon – Pixabay

 


Dominika Gorgosz
Tagi: google
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Hakerzy zaatakowali media
31 lipca 2020
Od co najmniej 3 lat hakerzy włamują się do portali informacyjnych. Na celownik wzięli też media w Polsce.Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto