A A A

Google wymusi na producentach częstsze aktualizacje

27 października 2018, 10:20
Google znalazło sposób, aby producenci smartfonów z Androidem regularnie aktualizowali oprogramowanie na swoich urządzeniach. Niestety, są pewne kruczki prawne związane z ich pomysłem.
Google wymusi na producentach częstsze aktualizacje

Google zmieniło zasady zarabiania na systemie Android. Firma w nowych umowach dla producentów w Europejskim Obszarze Gospodarczym zastosowała specjalny zapis, według którego każda z marek będzie musiała zapewnić użytkownikom aktualizacje bezpieczeństwa minimum przez dwa lata od premiery danego sprzętu.

Umowa wskazuje też na to, iż każdy z producentów musi dostarczyć smartfonom aktualizację przynajmniej raz na 90 dni. Umowa odnosi się tylko do europejskiego obszaru, tak więc możliwe, a nawet pewne, iż zobaczymy wyjątki od tej reguły.

Aby umowa weszła w życia i była egzekwowalna, dana firma musi sprzedać więcej niż 100 tysięcy sztuk konkretnego modelu.

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto