A A A

Google zablokuje połączenia od telemarketerów

27 lipca 2016, 09:40
Google rusza na wojnę z telemarketingiem. Ich nowe rozwiązanie ma działać na zasadzie podobnej jak filtry antyspamowe - nieustannie aktualizowana baza numerów będzie blokowała te połączenia, które trafią na "czarną listę".
Google zablokuje połączenia od telemarketerów

 

"Telefoniczny spam zniknie!" - tak przynajmniej twierdzi Google podczas promowania smartfonów z linii Nexus. Telefon ma identyfikować dzwoniący numer i, jeśli uzna to za stosowne, kwalifikować go jako spam. Jeżeli system będzie podejrzewał, że przychodzące połączenie może być jedynie bezużyteczną reklamą, albo ankietą, poinformuje o tym właściciela urządzenia, który będzie mógł podjąć decyzję, czy chce odebrać, czy nie. Przydatne, czyż nie?

Funkcja póki co będzie dostępna jedynie dla smartfonów z serii Nexus i Android One, jednak niewykluczone, że wkrótce trafi również do wszystkich smartfonów z nową wersją Androida.

 


PC Format / Informacja prasowa
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
avatar
~Anonim
27 lipca 2016, 10:33
Dlaczego google może umieszczać wszędzie reklamy, jednocześnie blokując możliwość działania telemarketerom? Dzwonią za swoje pieniądze, przez swoje telefony do ludzi którzy zgodzili się na udostępnianie swoich numerów telefonów do celów marketingowych. Dlaczego ktoś chce to zablokować? Toż to przynajmniej nieuczciwe, a najpewniej niezgodne z prawem. Ja ruszam więc na wojnę z reklamami google. Skoro oni mogą walczyć z telemarketingiem, to ja walczę z ich reklamami. Nie zgodziłem się na ich wyświetlanie w mojej przeglądarce.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto