A A A

Google zamyka serwis społecznościowy Google+

9 października 2018, 10:00
Amerykańskie przedsiębiorstwo zaskoczyło informacją o planowanym zamknięciu swojej popularnej platformy społecznościowej. Błąd miał występować w latach 2015 do marca 2018 roku, kiedy firma załatała lukę.
Google zamyka serwis społecznościowy Google+

 

O tym, że przez ostatnie lat Google+ posiadało błąd w API, który umożliwiał zdobycie danych nie tylko użytkownika, ale i jego znajomych poinformowali dziennikarze The Wall Street Journal. Luka pojawiła się nie tyle w samym serwisie, co w opcji logowania do innych usług przy pomocy konta Google+. Z tą opcją użytkownicy internetu mieli do czynienia od lat - kolejne platformy umożliwiały logowanie za pomocą osobnego konta, Facebooka lub właśnie konta na Google+.

Dane połączone z kontem Google+ to m.in. imię, nazwisko, data urodzenia i nasz mail. Google, ewidentnie zdając sobie sprawę z luki, tygodnie temu wystartował z projektem Project Strobe, inicjatywą mającą na celu zmianę sposobu rejestracji przy pomocy konta Google w aplikacjach i usługach. Więcej informacji firma z Mountain View udzieliła na swoim blogu.

Google+ ma zostać zamknięte dla zwykłych użytkowników do 10 miesięcy, ale wersja biznesowa serwisu będzie rzekomo dalej rozwijana.

Zatajenie informacji o potencjalnym wycieku danych przez Google może mieć istotne reperkusje dla informatycznego giganta w Unii Europejskiej. Według ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych, bardziej znanego jako RODO, firma będąca dysponentem danych osobowych ma 72 godziny od wewnętrznego potwierdzenia wycieku danych na poinformowanie o tym swoich użytkowników.

 


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Microsoft: promocja dla piratów
7 grudnia 2021
Koncern z Redmond proponuje nawet 50 proc. rabatu na subskrypcję pakietu Microsoft 365 osobom, które zrezygnują z używania nielegalnych wersji...
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto