A A A

Google zapłaci 3 miliony rubli kary

30 lipca 2021, 15:30
To ciąg dalszy walki rosyjskiego rządu z firmami technologicznymi.
Google zapłaci 3 miliony rubli kary

Kolejna kara

We wtorek, 27 lipca, rosyjski sąd skazał Google'a na grzywnę w wysokości trzech milionów rubli (ok. 41 000 dolarów) za „naruszenie przepisów dotyczących danych osobowych". Google przyjął karę i nie udzielił na jej temat komentarza.

Wyrok sądu jest kolejnym krokiem Rosji w walce z największymi korporacjami technologicznymi. Mierzą się one z regularnymi grzywnami m.in. za nieusuwanie zakazanych treści. Od niedawna rząd rosyjski próbuje również wymusić na firmach technologicznych obowiązkowe otwarcie biur w Rosji.

 

Poskromić gigantów

Rosyjski Roskomnadzor (centralna urząd nadzoru komunikacji i mediów) oświadczył w czerwcu, że Google może zapłacić dodatkowe 6 milionów rubli kary za przetrzymywanie danych rosyjskich użytkowników na serwerach znajdujących się poza Rosją. Wcześniej Google płacił również za nieusuwanie niedozwolonych treści. Agencja Interfax poinformowała też, że rozpoczęto już podobne postępowania sądowe przeciwko Twitterowi i Facebookowi.

fot. Pixabay


Paweł Bartoszewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualnościXiaomi pokazuje trzy „jedenastki"
17 września 2021
Chiński koncern wprowadza do sprzedaży smartfony Xiaomi 11T, Xiaomi 11T Pro oraz odświeżoną wersję Xiaomi 11 Lite 5G NE.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto