A A A

Google zapłaci 7,25 mln dolarów nabywcom wadliwego Pixela

14 sierpnia 2019, 15:40
Google dobrowolnie poddaje się karze i wkrótce wypłaci rekompensaty nabywcom wadliwego Pixela. Łączna kara to 7,25 mln dolarów.
Google zapłaci 7,25 mln dolarów nabywcom wadliwego Pixela

Ars Technica informuje, że użytkownicy pierwszej generacji smartfonów Pixel otrzymają wkrótce odszkodowanie. Wiele telefonów z tej serii miało wadę związaną z nieprawidłowym działaniem wbudowanego mikrofonu. Google wymieniał wadliwe smartfony. Wkrótce autorzy reklamacji odkryli jednak, że najczęściej nowe egzemplarze miały identyczną usterkę. Wada miała wynikać z pękniętej taśmy mocującej mikrofon do płyty głównej.

Taka postawa firmy spotkała się z wściekłością klientów i pozwem zbiorowym. Ostatecznie koncern dobrowolnie poddał się karze i przyznał, że usterka powstała na skutek niewłaściwego procesu produkcyjnego. Łącznie firma wypłaci poszkodowanym 7,25 mln dolarów.

Jeżeli użytkownik udokumentuje, że wymieniał wadliwy smartfon i dostał kolejny z taką samą usterką, otrzyma 500 dolarów rekompensaty. Zadośćuczynienie za z jeden wybrakowany egzemplarz Google zapłaci 350 dolarów. Reszta nabywców Pixela może wciąż dołączyć się do pozwu (nawet bez udokumentowania usterki) i otrzymać 20 dolarów.

Podane kwoty mogą być proporcjonalnie pomniejszone, jeżeli łączna suma żądań przekroczy zasądzone 7,25 mln dolarów. Rekompensata przysługuje tylko tym, którzy kupili telefon w Stanach Zjednoczonych.

fot. Google


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto