A A A

Google zapłaci wysoką grzywnę za praktyki monopolowe

8 czerwca 2021, 09:00
Francuski urząd ds. konkurencji stwierdził, że firma nadużywa swojej dominującej pozycji w świecie reklamy cyfrowej.
Google zapłaci wysoką grzywnę za praktyki monopolowe

Kara jest wynikiem trwającego dwa lata dochodzenia

Francuski Urząd ds. Konkurencji (Autorité de la concurrence) nałożył na amerykańską firmę karę grzywny w wysokości 220 mln euro. Urzędnicy znad Sekwany stwierdzili, że Google nieuczciwie kierował potencjalnych klientów do firm, które należą do amerykańskiego giganta. W ten sposób dochodziło do dyskryminacji konkurencji.

Google zgodził się zapłacić grzywnę, a także zobowiązał do ulepszenia metody wyświetlania reklam, która we Francji faworyzuje własne produkty. – Ta sankcja i te zobowiązania umożliwią przywrócenie na rynku reklamy równych warunków dla wszystkich graczy, a wydawcom pozwolą maksymalne wykorzystać ich przestrzeń reklamową – mówi Isabelle de Silva, prezes francuskiego urzędu.

fot. Firmbee – Pixabay


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto