A A A

Google zaprezentował nową funkcję aplikacji Arts & Culture

3 kwietnia 2020, 12:40
Od teraz na styl znanych malarzy przerobimy nie tylko selfie, ale też każdą dowolną fotografię.
Google zaprezentował nową funkcję aplikacji Arts & Culture

Google wypuścił interesującą aktualizację swojej aplikacji Arts & Culture. Program został rozszerzony o funkcję Art Transfer, która umożliwia przerabianie zdjęć z zastosowaniem tematycznych filtrów nawiązujących do stylu malarskiego słynnych artystów.

Co najważniejsze, aplikacja działa nie tylko w przypadku selfie, ale też dowolnego zdjęcia. Istotne jest też, że program nie przeszukuje gotowej bazy obrazów w celu dopasowania ich do fotografii, którą chce przerobić użytkownik – podczas transformacji zdjęć wykorzystywane są techniki uczenia maszynowego. Aplikacja sama „tworzy" obraz na bazie fotografii.

Firma już teraz zaimplementowała styl takich malarzy jak Edvard Munch, Jean-Michel Basquiat, Andy Warhol, Vincent van Gogh, Keith Haring, Frida Kahlo czy Leonardo da Vinci. W zależności od wyboru artysty różny jest stosowany algorytm – odnosi się to i do doboru kolorystyki, i metod nakładania tekstur.

Przetwarzanie zdjęć jest możliwe z poziomu aplikacji i nie wymaga połączenia z internetem. Nowe dzieło da się następnie zapisać w formacie GIF lub JPG, możliwe jest też przesłanie go do chmury.

Jeżeli jeszcze nie korzystacie z Arts & Culture, warto również wybrać się do zakładki z kolekcją dzieł najbardziej znanych malarzy oraz informacjami o nurtach w sztuce.

fot. KK (Plac Cibeles w Madrycie)


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Tor się odwołuje
25 stycznia 2022
Przedstawiciele projektu Tor odwołają się od decyzji blokującej dostęp do sieci.Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto