A A A

Google zbuduje czyste centra danych

23 września 2019, 09:10
Wyszukiwarkowy potentat zainwestuje w Europie ponad 3 miliardy dolarów.
Google zbuduje czyste centra danych

Przedstawiciele Google'a zapowiedzieli, że zbudują na Starym Kontynencie kolejne centra danych. Projekt ma kosztować 3 miliardy euro (około 3,3 miliarda dolarów). Wcześniej koncern wydał już 7 miliardów dolarów na inwestycje w Unii Europejskiej.

Sundar Pichai, dyrektor generalny Google'a, podkreślił, że nowe obiekty będą przyjazne dla środowiska: 600 milionów euro ma zostać przeznaczone na rozbudowę centrum w fińskim mieście Hamina. Jak twierdzi Pichai, służy ono za modelowy przykład zrównoważonego rozwoju i efektywności energetycznej dla wszystkich naszych centrów danych Google'a. Nowe obiekty mają być zasilane ze źródeł bezemisyjnych.

Firma Google zawarła właśnie 18 nowych umów na dostawy energii odnawialnej. W Stanach Zjednoczonych, Ameryce Południowej i Europie koncern otrzyma kolejne 1600 „zielonych" megawatów. Połowa tej mocy zostanie wykorzystana na terenie Unii Europejskiej. Jest to rezultat uruchomienia 10 projektów związanych z energią odnawialną. W rezultacie powstają obiekty warte miliard euro. Należy do nich morska elektrownia wiatrowa w Belgii, pięć elektrowni słonecznych w Danii i po dwie elektrownie wiatrowe w Szwecji oraz w Finlandii.

fot. Google


Adam Wiśniewski
Tagi: google
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Usprawnione Mapy Google'a
18 października 2019
Google ułatwia raportowanie utrudnień w ruchu drogowym oraz dodaje nową funkcję do aplikacji Mapy w wersji na urządzenia z systemem iOS.
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto