A A A

Google zmienia panel konfiguracyjny Gmaila

28 maja 2020, 09:40
Szybciej dostaniemy się do ustawień w poczcie.
Google zmienia panel konfiguracyjny Gmaila

Użytkownicy Gmaila będą mogli łatwiej skonfigurować ustawienia konta.

W oficjalnym blogu Google'a poinformowano, że 26 maja br. koncern zaczął wprowadzać zmiany do panelu ustawień skrzynki pocztowej. Cała operacja potrwa 15 dni.

 

To samo, ale szybciej

Użytkownicy kont pocztowych po kliknięciu ikony koła zębatego zobaczą nową opcję o nazwie Szybkie ustawienia (Quick Settings). Przedstawiciele Google'a podkreślają, że nie daje ona dostępu do nowych opcji konfiguracyjnych, ale służy tylko wyeksponowaniu funkcji już obsługiwanych. Jak się okazuje, wiele osób korzystających z Gmaila w ogóle nie zdawało sobie sprawy z ich istnienia.

Po wywołaniu szybkich ustawień będzie można zmieniać m.in. motywy skrzynki, gęstość wyświetlanego tekstu i typy skrzynek odbiorczych. Wybranie dowolnej opcji spowoduje, że ustawienia skrzynki zostaną natychmiast zaktualizowane. Pozwoli to sprawdzić wprowadzone zmiany w czasie rzeczywistym bez konieczności zatwierdzania modyfikacji i prób przypomnienia sobie, jak skrzynka pocztowa wyglądała jeszcze chwilę wcześniej.

Na początku sekcji szybkich ustawień będzie wyświetlany przycisk Zobacz wszystkie ustawienia, pozwalający przejść do pełnego panelu konfiguracyjnego Gmaila.

fot. Google


Adam Wiśniewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Hakerzy zaatakowali media
31 lipca 2020
Od co najmniej 3 lat hakerzy włamują się do portali informacyjnych. Na celownik wzięli też media w Polsce.Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto