A A A

Gorsze prognozy dla Amazona

6 sierpnia 2019, 15:20
CEO Jeff Bezos upłynnił jeden procent akcji Amazonu – analitycy giełdowi źle wieszczą platformie.
Gorsze prognozy dla Amazona

W minionym tygodniu Jeff Bezos sprzedał 531 852 akcji swojej firmy, co stanowi jeden procent jego całego udziału – 57, 6 miliona akcji. Wartość sprzedaży wyniosła 990 milionów dolarów. Jednocześnie zasilił konta, nie wymienionych z nazwy organizacji nonprofit, kwotą pół miliona dolarów.

Wyprzedaż części akcji postrzegana jest wśród inwestorów giełdowych jako zły znak, wskazujący, że osoby z zarządu przewidują kiepskie wyniki firmy w stosunku do oczekiwań rynkowych. W drugim kwartale Amazon bowiem zanotował gorsze wyniki finansowe niż podawały prognozy Wall Sreet. Zarząd firmy ostrzegł, że trzeci kwartał nie będzie wiele lepszy.

Nie dość na tym problemów Amazon, który stał się przedmiotem dochodzenia antymonopolowego przez urzędników federalnych USA i komisji europejskiej. Ponadto Departament Obrony USA powiadomił ze swojej strony o opóźnieniu ogłoszenia przetargu, wartym 10 miliardów dolarów, na budowę infrastruktury chmury, który jak się przypuszcza wygra Amazon. Wspomniane wydarzenia mogą znacznie przyczynić się do spadków wartości akcji firmy Bezosa.

fot. Business Insider

 

 

 

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto