A A A

Gorzkie baterie Duracella

30 września 2020, 08:20
Do sprzedaży trafiły baterie pastylkowe z powłoką zniechęcającą do ich połknięcia.
Gorzkie baterie Duracella

Nie bierz do ust

Firma Duracell pod koniec ubiegłego roku zapowiedziała, że jej litowe baterie pastylkowe zostaną pokryte nieprzyjemną w smaku warstwą. Ma to zapobiec połykaniu ich przez dzieci – a takich zdarzeń co roku odnotowuje się kilkaset.

 

Śladami Nintendo

We wrześniu w sklepach pojawiły się baterie pastylkowe z serii CR (modele 2016, 2025 i 2032) oznaczone symbolem „Bitter Taste". Ich dolna powierzchnia pokryta jest nieszkodliwą dla zdrowia substancją, która w kontakcie ze śliną staje się niezwykle gorzka. Ma to skłonć dziecko do wyplucia baterii włożonej do ust.

Zabezpieczenie zastosowane przez Duracella nie jest nowe. Wcześniej na podobny pomysł wpadli pracoewnicy firmy Nintendo, którzy wykorzystali nieprzyjemny w smaku środek aby zniechęcić do połykania katridży wykorzystywanych w konsolach Switch. Wrażenia towarzyszące włożeniu ich do ust opisał trzy lata temu Jeff Gerstmann – amerykański dziennikarz zajmujący się branżą gier.

fot. Duracell


Adam Wiśniewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Pół wieku dyskietek
16 września 2021
W 1971 roku inżynierowie koncernu IBM skonstruowali urządzenie, które zastąpiło czytniki kart perforowanych.
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto