A A A

Gra i film na jednej płytce blu-ray

13 lutego 2009, 15:41
Sony poinformowało o pracach nad nośnikami optycznymi, na których zapisana będzie gra na konsolę Playstation 3 oraz film w jakości full HD jednocześnie.
Gra i film na jednej płytce blu-ray

Koncern zapowiada pierwsze takie premiery jeszcze w tym roku. Duża pojemność płytek blu-ray (szczególnie w wersji dwuwarstwowej) sprawia, że na nośniku znajdzie się miejsce dla aplikacji oraz filmu ze wszystkimi dodatkami dołączanymi do zwykłych wydawnictw. Dodatkowo posiadaczom przenośnej konsoli Sony – PSP – zostanie zaoferowana możliwość zgrania filmu do pamięci urządzenia.

Nie wiadomo jeszcze, jakie tytuły trafią na nowy nośnik w pierwszej kolejności. Na pewno będą to gry oparte na licencjach filmowych. W najbliższych miesiącach premierę będzie miało kilka takich tytułów, m.in. G.I. Joe, Terminator Salvation oraz kolejna edycja Transformerów. Nie można zapomnieć także o filmach, które powstały na podstawie gier. Możliwe, że Sony zdecyduje się na reedycje tych utworów i wydanie na jednym nośniku.

Wyposażona w odtwarzacz blu-ray konsola jest nadal jednym z najtańszych urządzeń pozwalających odtwarzać nośniki z filmami wysokiej rozdzielczości. Jednak przez większość użytkowników postrzegana jest jako narzędzie do grania (i słusznie). Być może dzięki nowemu pomysłowi Sony zaistnieje także w świadomości użytkowników którzy nie stawiają elektronicznej rozrywki na pierwszym miejscu.

Źródło: Sony


Maciej Płochocki PCF
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualnościWrażliwy Bluetooth
21 lutego 2020
Błędy w mikroczipach zagrażają wielu urządzeniom medycznym, łącznie z rozrusznikami serca – twierdzą naukowcy z uniwersytetu w Singapurze.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto