A A A

Gra, która uczy odróżniać prawdę od fałszu

29 lipca 2019, 11:20
Kickstarterowy projekt pomoże w rozpoznaniu fake newsów.
Gra, która uczy odróżniać prawdę od fałszu

Clickbaity są wszędzie. Nagłówki pełnią funkcję lepu, wabią czytelników i podnoszą oglądalność strony, by przynosiła większe dochody z reklam. Bywa, że ich treść jest sprzeczna z treścią artykułu dla podsycenia dyskusji wśród tych użytkowników, którzy nie przeczytają tekstu. Czasem też przekierowują do strony z szokującymi, ale zmyślonymi treściami.

Z fałszowaniem informacji w sieci walczy między innymi brytyjski dziennikarz Jay McGregor, twórca kanału Point na YouTubie, na którym rozprawia się z plotkami i uświadamia o zagrożeniach z nich płynących. Niedawno rozpoczął również zbiórkę pieniędzy na grę Misinformer, która ma uczyć graczy odróżniania prawdziwych informacji od fałszywych.

W grze McGregora wcielimy się w postać dziennikarza obywatelskiego, który tropi informacyjne przekręty przed nadchodzącymi wyborami. Model rozgrywki ma być oparty o interfejs smartfonów oraz komunikatory i fikcyjne platformy mediów społecznościowych. Z pomocą w prowadzeniu śledztwa przyjdą nam m.in. specjalne aplikacje, dzięki którym rozgryziemy każdą teorię spiskową i dotrzemy do prawdy.

Do 29 lipca Misinformer zebrał prawie 2500 dolarów (ok. 9500 zł) z wyznaczonego celu 22 874 USD. Projekt wsparło 112 osób. Do zakończenia zbiórki zostało 25 dni.

fot. Kickstarter

 


Magdalena Górska
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


TMTG ma szefa
9 grudnia 2021
Kongresman Devin G. Nunes, członek komisji ds. wywiadu Izby Reprezentantów, będzie zarządzać firmą Trump Media & Technology Group (TMTG).

Samolot napędzany wodorem
9 grudnia 2021
Opracowano koncepcję samolotu średniej wielkości, którego wodorowe silniki pozwolą pokonać duże dystanse bez lądowania.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto