A A A

Gracz ukarany więzieniem za swating

16 września 2019, 15:00
Jeden z graczy Call of Duty zrewanżował się koledze za przegraną, nasyłając na niego oddział SWAT. "Dowcip" skończył się śmiercią niewinnego człowieka.
Gracz ukarany więzieniem za swating

Swating to rodzaj „kawału" polegającego na złożeniu fałszywego doniesienia o przestępstwie, mającego na celu nasłanie na ofiarę wyspecjalizowaną jednostkę policji SWAT (Special Weapons and Tactics). O tego rodzaju działaniach zrobiło się głośno za sprawą tragedii, do jakiej doszło na początku tego roku.

Dwóch graczy Call of Duty: WWII założyło się o 1,5 dolara o to, kto wygra. Po tym, jak wywiązała się między nimi sprzeczka jeden z mężczyzn, 19-letni Casey Vinter, zadzwonił na policję i złożył doniesienie na rywala. Tyle, że - jak się okazało - pod adresem kolegi podanym policji mieszkał ktoś inny. Podczas interwencji policji nieświadomy niczego mężczyzna wykonał gest, który skojarzył się funkcjonariuszom z sięganiem po broń. Z tego powodu został postrzelony przez policjanta. Jak się później okazało - ze skutkiem śmiertelnym.

CBC informuje, że w piątek (13 września br.) Vinter usłyszał w sądzie wyrok 15 miesięcy pozbawienia wolności. Zarzucono mu nieuzasadnione wezwanie służb specjalnych, które poskutkowało omyłkowym postrzeleniem niewinnego człowieka. Sąd na 2 lata zakazał graczowi kontynuowania tej rozrywki w internecie.


fot. U.S. Army Materiel Command, Wikipedia

 

 


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto