A A A

Groźna luka w Internet Explorer 6 i 7

11 marca 2010, 10:39
Groźna luka w Internet Explorer 6 i 7

W przeglądarce Internet Explorer 6 i 7 pojawiła się niezałatana luka, która może posłużyć cyberprzestępcom do infekowania komputerów groźnym trojanem - informuje Microsoft.

Cyberprzestępcy wykorzystują lukę do uaktywnienia złośliwego kodu w systemie Windows, dzięki czemu są w stanie zainfekować komputery. Póki co Microsoft nie udzielił żadnych informacji na temat pozbycia się problemu. Oczywiście najlepszym rozwiązaniem będzie korzystanie przez użytkowników z alternatywnych przeglądarek.

Istnieje możliwość tymczasowego obejścia problemu, ale wiąże się to z pewnym ryzykiem. Microsoft zaleca w takim przypadku ograniczenie praw dostępu do wadliwego komponentu iepeers.dll, ale póki co koncern nie podał w jaki sposób to zrobić (polecenia zostaną podane w oficjalnym komunikacie). Poza tym, podczas ograniczania praw dostępu do iepeers.dll istnieje możliwość, że niektóre funkcje przeglądarki przestaną działać poprawnie.


PC Format
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualnościTMTG ma szefa
9 grudnia 2021
Kongresman Devin G. Nunes, członek komisji ds. wywiadu Izby Reprezentantów, będzie zarządzać firmą Trump Media & Technology Group (TMTG).

Samolot napędzany wodorem
9 grudnia 2021
Opracowano koncepcję samolotu średniej wielkości, którego wodorowe silniki pozwolą pokonać duże dystanse bez lądowania.
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto