A A A

Groźna luka w Windows 10

9 lipca 2018, 07:20
Windows może zostać zainfekowany w nowy sposób. Poprzez prostą podatność hakerzy mogą uruchamiać dowolne programy, a nawet wykonywać w tle polecenia, o których użytkownik nie będzie miał pojęcia.
Groźna luka w Windows 10

Matt Nelson postanowił zgłosić Microsoftowi zagrożenie, które zostało znalezione w systemie Windows 10. Poprzez sprytne wykorzystanie skrótów ustawień, bystry atakujący może utworzyć specjalne sekwencje pozwalające na uruchomienie dowolnego programu czy nawet zainstalowanie trojana oraz złośliwego oprogramowania. Co najgorsze w całej sytuacji, błąd jest rozpoznawany zaledwie przez 10 z 60 dostępnych silników antywirusowych.

Póki co amerykański gigant z Redmond nie wydał stosownej poprawki, mimo iż firma wiedziała o problemie od lutego 2018 roku. Sprawa jest badana oraz szeroko komentowana i bardzo możliwe, że użytkownicy w końcu doczekają się stosownej aktualizacji łatającej wspomnianą podatność.

 


PC Format
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

LG Q9 – znamy wygląd
20 listopada 2018
W internecie pojawiły się pierwsze rednery smartfona LG Q9. Urządzenie wyraźnie nawiązuje wyglądem do modelu G7 Fit.

Zidoo Z10 – odtwarzacz sieciowy 4K HDD
20 listopada 2018
Firma Zidoo przedstawiła najnowszy odtwarzacz Android TV Box 4K. Urządzenie korzysta z wydajnego, czterordzeniowego chipsetu firmy Realtek,...

Premiera Doogee BL5500 Lite
20 listopada 2018
Marka Doogee zaprezentowała smartfona BL5500 Lite. Urządzenie jest przeznaczone dla osób, dla których priorytetem jest długi czas pracy baterii.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto