A A A

Groźna luka w Windows 10

9 lipca 2018, 07:20
Windows może zostać zainfekowany w nowy sposób. Poprzez prostą podatność hakerzy mogą uruchamiać dowolne programy, a nawet wykonywać w tle polecenia, o których użytkownik nie będzie miał pojęcia.
Groźna luka w Windows 10

Matt Nelson postanowił zgłosić Microsoftowi zagrożenie, które zostało znalezione w systemie Windows 10. Poprzez sprytne wykorzystanie skrótów ustawień, bystry atakujący może utworzyć specjalne sekwencje pozwalające na uruchomienie dowolnego programu czy nawet zainstalowanie trojana oraz złośliwego oprogramowania. Co najgorsze w całej sytuacji, błąd jest rozpoznawany zaledwie przez 10 z 60 dostępnych silników antywirusowych.

Póki co amerykański gigant z Redmond nie wydał stosownej poprawki, mimo iż firma wiedziała o problemie od lutego 2018 roku. Sprawa jest badana oraz szeroko komentowana i bardzo możliwe, że użytkownicy w końcu doczekają się stosownej aktualizacji łatającej wspomnianą podatność.

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto