A A A

Groźna luka w przeglądarce Firefox

2 lutego 2018, 06:00
Eksperci z firmy Cisco odkryli, że popularna przeglądarka internetowa może stać się bardzo łatwym celem dla cyberprzestępców.
Groźna luka w przeglądarce Firefox

Firefox 56,57 i 58 jest podatny na prosty, ale niebezpieczny atak, który pozwala atakującemu na podjęcie niemal dowolnej czynności z poziomu administratora. Aby móc tego dokonać, wystarczy nakłonić użytkownika do pobrania zainfekowanego pliku lub kliknięcia w link.

Mozilla bardzo szybko zareagowała na doniesienia o błędzie i został on naprawiony w najnowszej wersji przeglądarki o oznaczeniu 58.0.1. Każdy użytkownik powinien więc dla bezpieczeństwa zaktualizować jak najszybciej program na swoim komputerze, a do tego czasu używać przeglądarki ostrożnie, najlepiej nie z poziomu administratora.

Według danych StatCounter, Mozilla Firefox to druga najpopularniejsza przeglądarka internetowa po Google Chrome i może pochwalić się udziałem w rynku na poziomie 14 procent.

 


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
avatar
~Anonim
2 lutego 2018, 18:53
Witam! Czyli jak mam "Firefox 58.0.1", to nie ma się czego bać? :oczy:  Zresztą... Lada dzień będzie "Firefox 59" i już na pewno będzie po problemie.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto