A A A

Groźna luka w systemie macOS

29 listopada 2017, 12:00
Wykryto poważną wpadkę w systemie macOS High Sierra. Okazuje się, że praktycznie każdy może dostać się do plików na naszym komputerze. Apple już pracuje nad odpowiednią łatką.
Groźna luka w systemie macOS

Bezpieczeństwo jest niezwykle ważne, zwłaszcza gdy chodzi o prywatne dane. Tym razem Apple nie udało się odpowiednio zabezpieczyć komputerów z systemem macOS High Sierra na pokładzie. Okazuje się, że mając fizyczny dostęp do komputera, można dostać się do zapisanych na nim plików, wcale nie znając danych logowania. Może być to szczególnie niebezpieczne w przypadku urządzeń, które zostały skradzione.

O całej sprawie poinformował Lemi Orhan Ergin, który napisał na Twitterze, że wystarczy wpisać w pole loginu "root", pozostawić pole hasła puste i kilka razy wcisnąć Enter, by dostać się do komputera. Choć brzmi to nierealnie, tak faktycznie jest. Informacja o luce w zabezpieczeniach została potwierdzona przez Apple. Gigant z Cupertino pracuje nad aktualizacją, która rozwiąże ten problem.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto